Haberler

≡

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönerge yürürlüğe girdi

11/06/2019 Tarihli Ve 44011 Sayılı Bakanlık Makam Oluru ile "Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin  Usul Ve Esaslar Hakkında Yönerge" yürürlüğe girmesi ile  3/8/2017 tarihli ve 63089 sayılı Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge yürürlükten kaldırılmıştır.

11/06/2019 tarihli yeni yönergenin yürürlüğe girmesi ile  pek çok değişikliğe gidilmiş olup; Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)  başvurusu için 50 ton muafiyeti kaldırılmış olup aşağıdaki maddeyi kaşılayan tüm işletmelere TMFB alma zorunluluğu getirilmiştir.  

TMFB alma zorunluluğu

MADDE 5 – (1) Yönetmelik kapsamındaki tehlikeli maddeleri; taşımacı, dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve tank konteyner/portatif tank işletmecisi olarak bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal eden işletmeler TMFB almak zorundadır.

Tüm Yönerge için lütfen tıklayınız.

tehlikeli_madde_faaliyet_belgesi_duzenlenmesine_iliskin__usul_ve_esaslar_hakkinda_yonerge_yururluge_girdi

25 Haziran 2019 Salı

Tüm Haberler
Replica Tag Heuer Watches Patek Philippe Replica Richard Mille Replica Watches Breitling replica watches Franck Muller Replica Watches replica watches Omega Replica Watches Omega Constellation Replica Watches Mido Replica Watches Tudor Replica Watches Longines Replica Watches Omega Replica